Partnerzy portalu

W województwie opolskim blisko 100 tys. uczniów skorzystało ze wsparcia w ramach 300 plus

W województwie opolskim blisko 100 tys. uczniów skorzystało ze wsparcia w ramach 300 plus
W skali kraju z programu Dobry Start 300+ korzysta 4,4 mln dzieci, które otrzymały 1,2 mld złotych. (Fot. Shutterstock)
Opolski oddział ZUS przyjął do końca listopada wnioski o wsparcie w ramach świadczenia Dobry Start 300+ dla blisko stu tysięcy uczniów - powiedział Sebastian Szczurek, rzecznik regionalny ZUS w Opolu.

Świadczenie Dobry Start 300+ to wsparcie wyprawki szkolnej, czyli wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego dla osób z dziećmi w wieku szkolnym. Świadczenie wynosi 300 zł i jest przyznawane na każde dziecko, raz w roku, bez względu na dochód rodziny.

- W województwie opolskim otrzymaliśmy 70 380 wniosków o świadczenie 300 plus dla prawie 99 tysięcy dzieci. Ze względów formalnych i technicznych liczba ta może w niewielkim stopniu ulec zmianie. Na pewno nie zmniejszy się kwota 28,6 mln złotych, jakie w ramach tej formy pomocy przekażemy na konta wnioskodawców - powiedział Sebastian Szczurek.

Czytaj też: Samorząd Częstochowy i woj. świętokrzyskiego ufundował stypendia dla przyszłych lekarzy i pielęgniarek

W skali kraju z programu Dobry Start 300+ korzysta 4,4 mln dzieci, które otrzymały 1,2 mld złotych. Według danych ZUS, od uruchomienia programu w 2018 roku, do polskich rodzin z tego tytułu przekazano 4 mld złotych.

TAGI
KOMENTARZE1

  • Doradca metodyczny 2021-12-04 13:10:24
    Każdy powinien sam zarobić na swoje Dżesiki i Brajanki. A nie ciągnąć od państwa.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!