Partnerzy portalu

W Wołominie powstanie szkoła medyczna

W Wołominie powstanie szkoła medyczna
Radni zdecydowali, że w Wołominie powstanie policealna szkoła medyczna (fot. shutterstock)
W Wołominie powstanie policealna szkoła medyczna - zadecydowali radni województwa mazowieckiego. Na ten cel samorząd przeznaczy w sumie 5 mln zł.

W Wołominie powstanie policealna szkoła medyczna

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali, że w Wołominie powstanie policealna szkoła medyczna. Będą się w niej kształcić przyszli pracownicy placówek medycznych i pomocy społecznej. Koszt utworzenia placówki to 5 mln zł. W tym roku samorząd Mazowsza przeznaczy 1 mln zł, a w następnym pozostałą część pieniędzy.

Czytaj też: Starostowie i dyrektorzy szpitali biją na alarm. Tym placówkom grozi bankructwo

"Okołowarszawskie powiaty dynamicznie się rozwijają. W Wołominie rozbudowywany jest obecnie szpital powiatowy. W związku z czym uruchomienie szkoły medycznej właśnie w tym mieście ma sens. Po decyzji sejmiku czas na realizację projektu" - skomentował decyzję radnych marszałek Adam Struzik.

Według Elżbiety Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego, budowa szkoły to reakcja na zapotrzebowanie rynku pracy. Dobór kierunków ma odpowiadać na potrzeby kadrowe szpitali należących do samorządu województwa mazowieckiego, a także placówek medycznych, zakładów opiekuńczych, hospicjów oraz domów pomocy społecznej powstających i działających na terenie powiatu wołomińskiego.

Szkoła w Wołominie rozpocznie działalność w lutym 2023 r. Placówka będzie kształcić specjalistów w zawodach: opiekun osób starszych, opiekunka środowiskowa, terapeuta zajęciowy, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun w domu pomocy społecznej, technik sterylizacji medycznej, technik elektronik-informatyk medyczny, technik elektroradiolog, czy technik farmaceutyczny.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!