Partnerzy portalu

Warszawa podpisała porozumienie z SGH

  • KDS
  • 15 kwietnia 2019 - 20:30
Warszawa podpisała porozumienie z SGH
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Wymianę informacji i poglądów na temat rozwoju Warszawy między badaczami Szkoły Głównej Handlowej oraz przedstawicielami samorządu zakłada podpisane w poniedziałek (15 kwietnia) porozumienie.
  • Porozumienie odnosi się do obszarów wskazanych w dokumentach strategicznych miasta.
  • Opiera się ono na współpracy eksperckiej i badawczej w zakresie wdrażania strategii #Warszawa2030, w tym przy opracowywaniu i realizacji programów wykonawczych do strategii.
  • Współpraca dotyczy przede wszystkim zrównoważonego rozwoju miasta, polityki przestrzennej i gospodarczej, nowoczesnych metod zarządzania oraz komunikacji między różnymi grupami interesariuszy.

- Porozumienie pozwoli jeszcze bardziej wykorzystać potencjał warszawskiego sektora nauki do podnoszenia jakości życia w mieście, włączyć naukowców do dialogu na temat rozwoju miasta. Inaugurujemy dzisiaj innowacyjny projekt – stypendia dla doktorantów zainteresowanych badaniami nad Warszawą. To szansa na rozwój dla młodych naukowców. Zarówno porozumienie, jak i stypendia dla doktorantów umożliwią skuteczną realizację celów Strategii 2030, czyli naszego miasta jako otwartej i przyjaznej metropolii z aktywnymi mieszkańcami - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy i Marek Rocki, rektor SGH podpisują porozumienie o współpracy fot. UM Warszawa
Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy i Marek Rocki, rektor SGH podpisują porozumienie o współpracy fot. UM Warszawa

Z kolei Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej, podkreśla, że SGH jest jednym z atutów Warszawy - przyciąga do stolicy kandydatów na studia ekonomiczne, również tych z zagranicy. Kształtuje środowisko innowatorów przedsiębiorczości.

- Nasza uczelnia jest też argumentem dla miasta w przyciąganiu dużych pracodawców, którzy potrzebują wykwalifikowanych kadr. Współpracujemy od lat: eksperci SGH chętnie tworzą ekspertyzy lub biorą udział w najważniejszych projektach m.in. w zakresie transportu, polityki mieszkaniowej, rewitalizacji. Tylko we współpracy z miastem i dzielnicą Mokotów możliwy jest rozwój kampusu. Zlokalizowany na granicy Śródmieścia i Mokotowa, świetnie skomunikowany, otwarty i nowoczesny kampus niezwykle wzbogaci tę część miasta, pełniąc różne funkcje edukacyjne i społeczne - zaznacza Rocki.

Co zawiera porozumienie

Jak informuje warszawski magistrat, porozumienie jest deklaracją woli współpracy miasta z SGH na partnerskich zasadach, ale też owocem wcześniejszych inicjatyw, potwierdzeniem chęci kontynuowania działań na rzecz Warszawy.

Wskazane w dokumencie obszary obejmują szerokie spektrum zagadnień związanych z zadaniami samorządu. Współpraca dotyczy przede wszystkim zrównoważonego rozwoju miasta, polityki przestrzennej i gospodarczej, nowoczesnych metod zarządzania oraz komunikacji między różnymi grupami interesariuszy. Porozumienie zapowiada także powołanie wspólnej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje zmian przestrzennych terenu przed budynkiem głównym SGH oraz włączenia kampusu uczelni w system przestrzeni publicznej miasta.

To drugie porozumienie tej rangi. Poprzednie zostało podpisane z Uniwersytetem Warszawskim i zacieśniło współpracę badawczą oraz wymianę wiedzy i doświadczeń. W efekcie porozumienia na uczelni został powołany zespół ds. współpracy z miastem - tzw. Inicjatywa Akademicka Warszawa.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!