Warszawa: Ruszają zapisy do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2021/2022

Warszawa: Ruszają zapisy do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2021/2022
Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostaną opublikowane 4 maja (fot. pixabay)
Od wtorku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie swoich dzieci do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych - poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz.

We wtorek (2 marca) rusza rekrutacja do 357 stołecznych przedszkoli i 218 podstawówek w Warszawie. Do wspólnej rekrutacji przystąpią również niepubliczne przedszkola konkursowe oraz przedszkola publiczne prowadzone przez inne organy. Łącznie będą to 53 placówki.

"W związku z obecną sytuacją epidemiczną zachęcam wszystkich rodziców do składania wniosków on-line. Wyniki naboru podamy już po weekendzie majowym" - przekazała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Od 2 marca rekrutacja do przedszkoli i szkół (fot. um.warszawa.pl)
Od 2 marca rekrutacja do przedszkoli i szkół (fot. um.warszawa.pl)

Jak podał stołeczny ratusz, lista i oferta edukacyjna przedszkoli i szkół podstawowych dla dzieci ubiegających się o przyjęcie zostanie udostępniona w elektronicznym systemie rekrutacji 2 marca o godz. 13, a do 18 marca rodzice będą mogli wypełnić w elektronicznym systemie rekrutacyjnym wniosek o przyjęcie lub zgłoszenie do klasy pierwszej i po podłączeniu dokumentów oraz oświadczeń potwierdzających spełnienie kryteriów oraz podpisaniu go profilem zaufanym przesłać do przedszkola lub szkoły podstawowej. Wszystkie szczegóły można znaleźć pod adresem: http://edukacja.warszawa.pl.

Możliwe będzie również, do 19 marca, do godz. 16, złożenie wniosku i zgłoszenia w wersji papierowej. Jednak ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne urzędnicy rekomendują przesyłanie dokumentów rekrutacyjnych za pomocą systemu rekrutacyjnego.

Wniosek o przyjęcie można składać do przedszkoli i szkół, które prowadzą postępowanie rekrutacyjne dla dzieci w określonym wieku. Nie ma ograniczenia liczby przedszkoli i szkół, do których można ubiegać się o przyjęcie dziecka.

23 kwietnia rodzice będą mogli sprawdzić, do której placówki dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia.

Od 23 kwietnia do 29 kwietnia do godz. 16 rodzice będą potwierdzali wolę zapisu dziecka do przedszkola (lub szkoły), do którego zostało zakwalifikowane.

Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych zostaną opublikowane 4 maja o godz. 13.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!