Partnerzy portalu

Warszawa szuka Rzecznika Praw Uczniowskich

Warszawa szuka Rzecznika Praw Uczniowskich
Ogłoszono nabór na Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich ogłoszony (fot. twitter.com/warszawa)
Rozpoczął się nabór na stanowisko Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich - poinformował ratusz. Na stronach urzędu ukazało się ogłoszenie o poszukiwaniu kandydatów. Potrzebne jest doświadczenie w oświacie lub urzędzie i wyższe wykształcenie. Termin składania dokumentów - 15 września.

Miasto zadeklarowało, że poszukiwana jest osoba gotowa do działania na rzecz uczniów i promowania ich praw.

"Szkoła musi być niezależna, a prawa uczniów przestrzegane. Uczniowie mają czuć, że są słuchani i rozumiani" - podkreśliła zastępca prezydenta Renata Kaznowska.

Do zadań rzecznika - jak podaje urząd - będzie należeć między innymi rekomendacja, w jaki sposób postąpić w przypadku naruszania praw uczniów, a także w sytuacji przejawów dyskryminacji. Rzecznik będzie również współpracował z dyrektorami i nauczycielami szkół, i placówek oświatowych oraz samorządami uczniowskimi i radami rodziców pomagając rozwiązywać konflikty.

Rzecznik będzie zatrudniony jako Inspektor ds. edukacji, oświaty i wychowania (Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do praw uczniowskich). Musi mieć wyższe wykształcenie, pierwszego lub drugiego stopnia z zakresu administracji publicznej, zarządzania, socjologii, nauk społecznych z zakresu zarządzania oświatą lub samorządu terytorialnego, pedagogiki lub jednolite magisterskie na kierunku prawo.

W czwartek 25 sierpnia prezydent Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie o powołaniu Rzecznika Praw Uczniowskich. Ma przy nich powstać zespół ekspercki złożony z przedstawicieli różnych środowisk, m.in. pracowników instytucji związanych z edukacją, urzędników, przedstawicieli Młodzieżowej Rady Warszawy oraz specjalistów, których obecność będzie zależeć od rodzaju spraw zgłaszanych przez uczniów.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!