Partnerzy portalu

Weryfikacja danych zawartych w SIO

  • GK
  • 22 grudnia 2011 - 12:25
Weryfikacja danych zawartych w SIO
Adobe Stock
Do 9 stycznia 2012 r. samorządy mają czas na złożenie w Ministerstwie Edukacji Narodowej korekty wykazu szkół i zestawienia łącznej liczby etatów nauczycieli.
Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas wysłała do wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków pismo w sprawie zweryfikowania zakresu zadań edukacyjnych realizowanych przez samorządy.

Udostępniła wykaz szkół i placówek prowadzonych przez samorządy oraz zestawienie zawierające dane o łącznej liczbie etatów nauczycieli zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin z wyłączeniem nauczycieli przebywających na urlopach bezpłatnych i wychowawczych.

Dane opracowane zostały na podstawie Systemu Informacji Oświatowej, według stanu z 30 września 2011 r. i na 10 października 2011 r.

Liczba uczniów, szkół i nauczycieli ma posłużyć do wyliczenia ostatecznych kwot części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego na rok 2012. W wykazie oraz w zestawieniu ujęte są dane z uwzględnieniem korekt przekazanych MEN z kuratoriów oświaty do 2 grudnia tego roku. Zmiany dokonywane w plikach SIO poszczególnych szkół w terminie późniejszym nie są uwzględnione.

Minister jednocześnie zaapelowała do samorządów o dokonanie stosownej weryfikacji przypisanego zakresu zadań i zwrot podpisanych egzemplarzy wykazu i zestawienia w nieprzekraczalnym terminie do 9 stycznia 2012 r.

Przypomniała, że samorządy dokonujące korekt w wykazie powinny jednocześnie przekazać właściwemu kuratorowi oświaty pełną bazę danych SIO z naniesionymi poprawkami też do 9 stycznia 2012 r.

Weryfikacja liczby uczniów i nauczycieli dotyczy stanu z 30 września 2011 r., a w przypadku nauczycielskich kolegiów języków obcych oraz kolegiów pracowników służb społecznych jest to 10 października 2011 r.

– Zmiana liczby uczniów oraz nauczycieli, która nastąpiła po dniu sprawozdawczym, nie może być przedmiotem korekty – przypomina Krystyna Szumilas.
TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!