Wyprawka szkolna: Ile kosztuje wyposażenie ucznia w przybory do szkoły?

Wyprawka szkolna: Ile kosztuje wyposażenie ucznia w przybory do szkoły?
Adobe Stock
500 zł - tyle na wyprawkę szkolną planowali wydać rodzice w tym roku. To o 100 zł mniej niż rok wcześniej.

W tym roku na przygotowanie wyprawki szkolnej dla jednego dziecka rodzice planowali wydać średnio ok. 500 zł. – taką kwotę deklarowało 44 proc. badanych. 21,6 proc. przeznaczyło na ten cel mniej, a blisko 24 proc. kwotę wyższą: 700-1000zł. To oznacza, że na wyprawki szkolne w tym roku planowaliśmy wydać mniej o ok. 100 złotych.

Ponad połowa rodziców zadeklarowała, że sfinansuje wydatki związane z wyprawką szkolną z bieżących środków. 30,5 proc. ankietowanych planowało przeznaczyć na ten cel swoje oszczędności, z czego ponad 11 proc. przyznało, że w ciągu roku systematycznie odkłada pieniądze z myślą o wydatkach związanych z początkiem roku szkolnego.

Czytaj też: Rząd przyjął program "Wyprawka szkolna". Kto może starać się o dofinansowanie?

Rodzice, którym przysługuje świadczenie rodzinne 500+ wykorzystali część pieniędzy ze świadczenia na szkolne wydatki. Jednak tylko 7,5 proc. ankietowanych przyznało, że wszystkie koszty związane z wyprawką szkolną pokryje z pieniędzy ze świadczenia.

Większości rodziców i opiekunów przy zakupach akcesoriów szkolnych towarzyszą dzieci. Ankietowani, przy kompletowaniu wyprawki szkolnej kierują się głównie ceną (31,8 proc.) i jakością wykonania (27,6 proc.). Dla co piątego rodzica ważna jest opinia dziecka. Drugorzędne znacznie ma wygląd, marka i obowiązujące trendy.

TAGI
KOMENTARZE2

  • lub 2017-09-08 17:06:51
    Do teko: teraz to i dzieciaki domagają się nowego sprzętu elektronicznego powołując się na rok szkolny. do czego to doszło
  • teko 2017-09-07 20:39:09
    Jak jakiś sprzęt elektro to jest pełno promocji w sklepach i korzystając z okazji tablet dla siebie i lapka dla żony kupiłem w media expert, a zeszyty i inne przybory, to na allegro. Plecak używany, bo syn i tak zaraz zniszczy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!