Partnerzy portalu

Zakażenie koronawirusem w kolejnej szkole. Chory nauczyciel

Zakażenie koronawirusem w kolejnej szkole. Chory nauczyciel
Po powrocie do szkół zakażenia koronawirusem stwierdzono m.in. w placówkach w Opolu i Poznaniu
Po ponownym otwarciu szkół w Opolu odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Jak poinformowała rzecznik urzędu miasta Katarzyna Oborska-Marciniak, w Szkole Podstawowej nr 33 na kwarantannę skierowano 23 uczniów klasy trzeciej. Wcześniej podobne przypadki miały miejsce m.in. w Poznaniu.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka opolskiego ratusza, w podlegającej miastu Opole Szkole Podstawowej nr 33 ujawniono zakażenie koronawirusem u jednego z nauczycieli.

"Sanepid zdecydował, że 23 uczniów klasy trzeciej na kwarantannie przebywać będzie do 24 maja. W ciągu ostatniego tygodnia to drugi przypadek zakażenia koronawirusem w szkole podstawowej" - poinformowała Katarzyna Oborska-Marciniak.

Nie mamy informacji, czy nauczyciel był zaszczepiony. 

Czytaj też: Nauczyciele, nie rezygnujcie z drugiej dawki! Apel ministra

Na początku maja do zakażenia doszło też w jednej z poznańskich szkół podstawowych oraz w szkole w Jaworznie. Zakażenia dotyczyły jednak uczniów, a nie nauczyciela.  

Test potwierdził zakażenie koronawirusem także u poznańskiego maturzysty z VIII Liceum Ogólnokształcącego. Szkoła musiała zorganizować specjalny tryb pisania egzaminów przez osoby, z którymi miał kontakt.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkole 4 maja, a 17 maja rozpoczęli naukę w trybie hybrydowym uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich. 

Dziś wiceminister zdrowia Waldemar przyznał, że już w wakacje możliwe jest włączenie dzieci w wieku 12-16 lat do programu szczepień. 

 

TAGI
KOMENTARZE42

  • Rodzic 2021-05-27 20:01:11
    Do Doradca metodyczny: co znów zabolała prawda i zabrakło argumentów? 🤗 Najważniejsze, że wpis merytoryczny 🤓😎🤓😎🤓
  • Doradca metodyczny 2021-05-27 17:01:37
    Piszemy: weź, a nie weś
  • Rodzic 2021-05-27 11:35:36
    Do Doradca metodyczny: dokładnie, weś przykład z doradcy metodycznego 🤓😎🤓😎🤓

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!