Partnerzy portalu

Zarząd komisaryczny dla samorządów, które nie będą ogrzewały szkół

Zarząd komisaryczny dla samorządów, które nie będą ogrzewały szkół
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (Fot. PAP/Radek Pietruszka)
Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona dla jego dzieci, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skomentował informacje, że niektóre szkoły, na skutek rosnących cen energii elektrycznej, mogą mieć kłopoty z ogrzewaniem budynków i tym samym mogą wprowadzić nauczanie zdalne.

- Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona, dla jego dzieci, mieszkających na terenie tego samorządu, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny. To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci - podkreślił.

-Podkreślam, jeżeli ktoś to będzie robił celowo, tylko po to, żeby zejść z temperaturą do 15 stopni Celsjusza i wygonić dzieci na nauczanie zdalne, to - powtarzam - będziemy występować o zarząd komisaryczny i będziemy w tym bezwzględni - podkreślił szef MEiN.

Czytaj też: Szkoły będą oszczędzać, ale są granice. Pewnych rzeczy "nie można robić"

Zapytany, jaki to będzie rok dla szkół, odpowiedział, że "nikt tego nie wie".

- Jaki to będzie rok dla nas wszystkich? Bo tego też nie wiemy, jak widzimy, co się dzieje, choćby dzisiaj. Jak, z godziny na godzinę, przeglądamy informacje, to - zaczynając od Rosji, od wojny na Ukrainie i od tego wszystkiego, co temu towarzyszy - to rzeczywiście jest to rok na pewno niełatwy - zaznaczył. - Dlatego ta jedność wokół rozwoju nauki, szkolnictwa wyższego i też umożliwiania funkcjonowania szkołom wyższym w normalnych warunkach, pomimo wojny tuż za naszą granicą, jest niezwykle ważna - dodał.

- Dobrze, że Unia Europejska poszła po rozum do głowy i jakieś porozumienie zawarła. Ale my gwarantujemy jedną rzecz, bez względu na to, co Unia Europejska zrobi, bo dawno już to powinna zrobić: to my zagwarantujemy koszt energii elektrycznej na takim poziomie, który będzie do zapłacenia przez uczelnie wyższe - podsumował minister Czarnek.

TAGI
KOMENTARZE10

  • Emerytka 2022-10-14 18:42:48
    Czy minister służy szkołom, uczniom i nauczycielom, czy straszy?
  • kowal 2022-10-05 18:18:30
    komuś potrzebny jest młotek,taki duży.....
  • Marian 2022-10-04 20:24:23
    Zarząd kominaryczny to potrzebnyw MEiN za rozwalanie oswiaty i szkolnictwa w Polsce marzy sie im policja na wzór Iranu pilujaca dziewictwa i kościołowych przykazań. Niech pilnują w zakonach kobiecych z których zrobili haremy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!