Złożono już ponad 3,7 mln wniosków o wyprawkę szkolną

Złożono już ponad 3,7 mln wniosków o wyprawkę szkolną
Wnioski o świadczenie z programu "Dobry start" złożono już dla ponad 3 mln 744 tys. dzieci (Fot. Shutterstock.com)
Wnioski o świadczenie z programu "Dobry start" złożono już dla ponad 3 mln 744 tys. dzieci – poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Resort przypomniał, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Program "Dobry start" to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego.

Resort rodziny poinformował w mediach społecznościowych, że do tej pory rodzice złożyli ponad 2 mln 634 tys. wniosków obejmujących ponad 3 mln 744 tys. dzieci. Wypłacono ponad 3 mln wyprawek na kwotę 906 mln zł.

Ministerstwo podkreśliło, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Aby otrzymać świadczenie, wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem: portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub bankowości elektronicznej.

Pieniądze z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!