Zmiany w ramowych planach nauczania. Wchodzi historia i teraźniejszość

W Rządowym Centrum Legislacji ukazał się projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół.
Jego wydanie wynika z potrzeby uwzględnienia zmian wprowadzanych projektem nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie podstawy programowej (wychowania przedszkolnego, kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, branżowej szkoły I stopnia, szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy, szkoły policealnej, liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia), której skutkiem będzie wprowadzeniu nowego przedmiotu historia i teraźniejszość (w zależności od typu szkoły nastąpi to od roku szkolnego 2022/2023 lub 2025/2026).
Czytaj: Radni ostrzegają: obcięcie pieniędzy na język niemiecki grozi zamykaniem szkół
Do projektu nowelizacji rozporządzenia dodano załączniki (publikujemy je w dziale „multimedia”) dotyczące wszystkich typów szkół, objętych tą zmianą. Określają one ile godzin historii, a ile godzin przedmiotu historia i teraźniejszość realizowane będzie w poszczególnych klasach.
Projekt rozporządzenia został skierowany do konsultacji międzyresortowych z 21-dniowym terminem na zgłaszanie uwag.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
Ghf
2021-12-23 07:16:25
A mnie się przypomniał tajemniczy inwestor z kataru
-
Drobna korekta
2021-12-22 22:48:27
Do Książę Europy, proszę Księcia mówimy i piszemy umknęło, a nie "umkło". Treść ok.
-
lp
2021-12-22 20:54:24
Nie, ale miliard wpierdzielony w Ostrołęce mi się przypomniał i prom, który budują od lat, a i jeszcze milion samochodów elektrycznych itp. itd.