Partnerzy portalu

ZNP prosi ministra Czarnka o spotkanie. Po raz kolejny

 • KO
 • 29 września 2022 - 13:26
ZNP prosi ministra Czarnka o spotkanie. Po raz kolejny
Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował do ministra edukacji kolejne zaproszenie na spotkanie (fot. PTWP/KO)
Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował do ministra edukacji kolejne zaproszenie na spotkanie - w dniu 17 października br. Na wcześniejsze spotkanie z ZNP minister edukacji nie przyszedł. Głównym tematem spotkania będzie analiza aktualnej sytuacji w oświacie – w tym problem wynagrodzeń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

21 września br. ZNP przesłał do MEiN zaproszenie dla ministra Przemysława Czarnka na spotkanie z kierownictwem Związku we wtorek, 27 września br.

Czytaj też: ZNP wchodzi na billboardy

Do rozmowy jednak nie doszło. Pół godziny przed planowanym spotkaniem zamiast ministra do siedziby Związku dotarł mail z listem z biura szefa MEiN:

“W odpowiedzi na pismo nr BP/079/24/SB/22 z dnia 21 września br. uprzejmie informuję, że ze względu na inne zobowiązania służbowe Pan Minister Przemysław Czarnek nie może wziąć udziału w spotkaniu Kierownictwa ZNP. Mając na uwadze powyższe, bardzo proszę o zaproponowanie innego terminu spotkania”.

Wcześniej szef MEiN podkreślał w mediach, że nie ma kontaktu z prezesem ZNP Sławomirem Broniarzem.

– Licząc, że proponowany termin spotkania (17 października 2022 r.) tym razem nie będzie kolidował z innymi zobowiązaniami Pana Ministra, pozostaję z wyrazami szacunku – napisał teraz prezes ZNP w liście do ministra edukacji.

Dodał też, że głównym tematem spotkania będzie analiza aktualnej sytuacji w oświacie – w tym problem wynagrodzeń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Czytaj też: MEiN kontra związki zawodowe. Kto kogo unika?

Wczoraj, 28 września odbyło się natomiast spotkanie ZNP z Marszałek Sejmu  Elżbietą Witek. Jak podkreśla Związek, nie było żadnych problemów z ustaleniem terminu spotkania, a wszystko odbyło się błyskawicznie.

TAGI
KOMENTARZE10

 • Lauder 2022-10-01 11:02:21
  Do cwellu: po nicku domyślam się jakie jest twoje ulubione zajęcie;) ;) ;) . Ale to nie zwalnia od logicznego myślenia to raz dwa przypominam 9 formie protestu.
 • cwellu 2022-10-01 00:35:58
  Lauder - głupiś bo nie znasz realiów szkoły - nie wypowiadaj się w temacie laiku
 • Lauder 2022-09-30 09:10:26
  Do Dyplomowana: przynosisz swój papier do pracy i drukujesz w pracy na własnej drukarce? Dziwna logika.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!