Związek Nauczycielstwa Polskiego chce przeprosin od ministra Ardanowskiego

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce przeprosin od ministra Ardanowskiego
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa (lublin.uw.gov.pl)
Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się przeprosin od ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Oburzenie związkowców wywołała wypowiedź szefa resortu rolnictwa, który w poniedziałek (25 maja) na antenie RMF FM zasugerował, że nauczyciele mogą poszukać zatrudnienia przy zbiorze płodów rolnych.

Goszczący w poniedziałek 25 maja na antenie RMF szef resortu rolnictwa był pytany m.in. o testowanie na koszt państwa pod kątem obecności koronawirusa pracowników sezonowych. Kiedy prowadzący zwrócił uwagę, że na bezpłatne testy nie mogą liczyć nauczyciele, Ardanowski odpowiedział, że "pracownicy sezonowi przyjeżdżają też po to, by nauczyciele mieli co jeść", bo część zbiorów w Polsce jest uzależniona od siły roboczej, a rolnictwo jest działem szczególnym zabezpieczającym bezpieczeństwo żywnościowe.

- Wystąpiłem też do Polaków, którzy pozostają bez pracy, żeby po kilka – kilkanaście dni również pracowali u rolników (…) Każdy, kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać – powiedział Ardanowski.

- Jesteśmy oburzeni skandaliczną wypowiedzią ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który w rozmowie z RMF FM wysłał nauczycieli na truskawki i do pracy na roli. Doceniamy ciężką pracę rolników i osób pracujących sezonowo w rolnictwie, ale od urzędnika państwowego domagamy się elementarnego poszanowania zawodu nauczyciela – skomentował tą wypowiedź Związek Nauczycielstwa Polskiego.

- Takie pogardliwe wypowiedzi pod adresem nauczycieli podważają prestiż zawodu nauczyciela i obniżają rolę pedagogów w całym procesie kształcenia. Szkoda, że tej podstawowej wiedzy nie posiada osoba będąca ministrem w rządzie RP – ocenili związkowcy, domagając się od ministra Ardanowskiego przeproszenia nauczycieli za swoje słowa.

Przypomnijmy, że ZNP od 18 maja domaga się dostępu do testów na obecność #koronawirusa dla nauczycieli i pracowników oświaty powracających do szkół i przedszkoli. Związkowcy wystąpili z tym apelem po upublicznieniu przez władze Łodzi wyników badań na obecność koronawirusa wśród pracowników miejskich przedszkoli i żłobków, które wykazały podejrzenie zakażeniem u 456 spośród ponad 3300 osób. 

Zapraszamy na konferencję z okazji 30-lecia samorządów. 27 maja od 9.00 rozmawiać będziemy z prezydentami, starostami, burmistrzami czy wójtami i przedstawicielami rządu. Ogłosimy także Top Inwestycje Komunalne 2020. Spotkanie odbywa się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w internecie (EEC Online) i będzie transmitowane na żywo stronie kongresu oraz na PortalSamorzadowy.pl. Agenda wydarzenia znajduje się tutaj.

 

TAGI
KOMENTARZE32

  • bez głowy. 2020-07-06 13:12:52
    zamiast dopłacać do orania ziemi , która nie nadaje się do tego celu, lepiej dopłaciliby konsumentom , bo żywność drożeje z dnia na dzień.
  • BYSTRY1 2020-07-05 13:13:51
    NIE POWIEDZIAŁ NIC ZŁEGO I NIE MA ZA CO PRZEPRASZAĆ
  • Podatnik 2020-05-29 11:13:59
    Do Senior: senior to imię czy nazwisko?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!