Partnerzy portalu

Prokuratura ignoruje Najwyższą Izbę Kontroli?

Co trzecia sprawa, która trafia z zawiadomienia Najwyższej Izby Kontroli do prokuratury, ląduje w koszu. Czas to zmienić - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Martwi nas, że duża część zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, które NIK kieruje do prokuratury, kończy się innym efektem, niż spodziewałaby się izba, biorąc pod uwagę chociażby materiał zgromadzony podczas kontroli. Ta sprawa wymaga wspólnego wysiłku NIK i prokuratury - mówi Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

Andrzej Seremet, prokurator generalny, zapewnia, że nie ignoruje izby i jej dokonań. Dodaje, że przyjrzy się bliżej tym sprawom. Jednego z powodów takich statystyk upatruje w bardzo różnym poziomie przygotowania spraw przekazywanych przez NIK do prokuratury.

Więcej: rp.pl

KOMENTARZE1

  • Jan Koralewski 2013-12-11 22:28:30
    W Lubieniu Kujawskim NIK oceniła działania burmistrza w udzielaniu ulg jako nielegalne. Wystawiła ocenę negatywna. Następująca po niej kontrola RIO w tej materii stwierdza to samo. Burmistrz się "śmieje". Nie poniósł jak rzekł żadnych konsekwencji. Panie prezesie, Panie prokuratorze gener...alny ...?  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!