Partnerzy portalu

75 mln zł na pożyczki dla firm dotkniętych skutkami pandemii w regionie

Dolnośląski samorząd przeznaczył 75 mln zł , które zostały dotknięte skutkami pandemii COVID-19 - poinformował marszałek województwa Cezary Przybylski. Przedsiębiorcy będą mogli m.in. ubiegać się o wsparcie na inwestycje.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Wsparcie, jakie przekazujemy dolnośląskim przedsiębiorcom to kolejny duży zastrzyk finansowy dla regionalnej gospodarki. Skutki pandemii koronawirusa są nadal odczuwalne dla dolnośląskich firm, dlatego chcemy dać impuls, który pozwoli im w pełni wykorzystać swój potencjał" - powiedział na konferencji prasowej we wtorek (31 stycznia) marszałek Cezary Przybylski.

Miliard złotych w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego

Dodał, że samorząd województwa wspierał dolnośląski biznes dotychczas rozmaitymi działaniami w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego. W sumie był to miliard złotych przeznaczony na pomoc przedsiębiorcom z regionu.

"Kolejne pieniądze na rozwój dla firm, które ucierpiały w wyniku epidemii to 75 mln zł przeznaczonych zostanie na pożyczki inwestycyjne i obrotowe dla tych firm" - wyjaśnił marszałek.

Kto i na jaki cel może ubiegać się o pożyczkę?

Według przyjętych założeń firma może ubiegać się o jedną pożyczkę obrotową i więcej niż jedną pożyczkę inwestycyjną, o ile ich łączna suma nie przekroczy 3 mln zł.

Pożyczka inwestycyjna to nakłady inwestycyjne na rzeczowe aktywa trwałe oraz wartości niematerialne i prawne na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyłączeniem zakupu nieruchomości.

- Niezbędne dokumenty i wnioski, dzięki którym można ubiegać się o pożyczki można znaleźć na stronach internetowych wszystkich pośredników, a także w siedzibach tych spółek. Zachęcamy do także kontaktu z naszymi pracownikami, którzy udzielą wszystkich niezbędnych informacji oraz pomogą przejść przez formalne procedury – informuje Michał Rado, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Pożyczka obrotowa to wydatki bieżące związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, np. zakup środków obrotowych niezbędnych do prowadzonej działalności, bieżące wydatki firmy związane z funkcjonowaniem, np. energia elektryczna, wynagrodzenia, usługi prawne lub księgowe, itp.

Partnerami, poprzez których będzie można ubiegać się o pożyczki, są: Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego, Agencja Rozwoju Regionalnego "Arleg" oraz Agencja Rozwoju Regionalnego "Agroreg".

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!