Partnerzy portalu

Białystok: Radni zadecydują czy wesprzeć gminy poszkodowane podczas nawałnic

W najbliższy wtorek (22.08) białostoccy radni zbiorą się na nadzwyczajnej, podczas której zadecydują czy miasto przekaże 300 tys. zł na wsparcie dwóch gmin, które ucierpiały podczas nawałnic. Projekty uchwał przygotował prezydent Białegostoku. Pieniądze miałoby trafić do woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W piątek (18.08) przewodniczący rady miasta zdecydował, że sesja odbędzie się 22 sierpnia. W jej porządku, zgodnie z wnioskiem prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, oprócz uchwał o pomocy poszkodowanym w nawałnicach w Pomorskiem i Kujawsko-Pomorskiem, znalazło się też kilka spraw dotyczących Białegostoku.

Prezydent wnioskuje o przekazanie w sumie 300 tys. zł w ramach takiej pomocy. 200 tys. zł trafiłoby do gminy Czersk (Pomorskie), z przeznaczeniem na usunięcie skutków nawałnic w miejscowości Rytel. W przypadku gminy Sośno (Kujawsko-Pomorskie) pomoc wyniosłaby 100 tys. zł, z przeznaczeniem na pomoc w miejscowości Zielonka. Pieniądze byłyby przekazywane na podstawie porozumień między samorządami.

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z piątku na sobotę. Wskutek nawałnic zginęło 6 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. 52 osoby (w tym 13 strażaków) doznały różnego rodzaju obrażeń. Wichura zniszczyła wiele domów i tysiące hektarów lasów.

W wyniku nawałnicy w województwie kujawsko-pomorskim osiem osób zostało rannych, a zniszczonych ok. 2,5 tys. domów i 8 tys. ha lasów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!