Partnerzy portalu

Blisko 497 mln zł z Polskiego Ładu dla opolskiego

W ramach Rządowego Fundusz Polski Ład województwo opolskie otrzyma blisko 497 mln złotych - poinformował konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Jak powiedział na konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, przyznana województwu opolskiemu kwota 497 mln złotych jest rekordowa od czasu istnienia regionu.

Na terenie województwa opolskiego środki z Rządowego Funduszu Polski Ład zostaną wykorzystane przy realizacji 107 inwestycji w całym regionie, na różnym szczeblach administracyjnych. Z całej kwoty 166 mln złotych to środki na inwestycje drogowe. Najwięcej pieniędzy - ponad 80 mln złotych - otrzymają podmioty z powiatu nyskiego.

Wśród inwestycji, które będą realizowane w ramach RFPŁ w województwie opolskim jest m.in. przebudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Brzegu, budowa skateparku z dużą altaną integracyjną w Branicach, termomodernizacja z budową instalacji gazowych w budynku wielorodzinnym w Kietrzu, rozbudowa Sali Wiejskiej w Lasowicach Wielkich, budowa nowego przedszkola i żłobka w Głogówku, czy budowa w Opolu Domu Pomocy Społecznej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!