Partnerzy portalu

Borys: uruchomienie inwestycji jest warunkiem utrzymania wzrostu gospodarczego

Uruchomienie inwestycji publicznych i prywatnych jest warunkiem utrzymania wzrostu gospodarczego - powiedział w czwartek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Prezes PFR podczas Kongresu ESG Polska Moc Biznesu wskazał, że w ciągu najbliższych dwóch lat w Polsce niezbędne jest uruchomienie kolejnego silnika gospodarczego, czyli inwestycji zarówno publicznych, jak i prywatnych. Zaznaczył, że jest to warunek utrzymania wzrostu gospodarczego, a jeżeli tego nie zrobimy, to w perspektywie dwuletniej możemy mieć do czynienia ze znaczącym spowolnieniem. "Jeżeli zaś inwestycje będą rosły powyżej 7 proc., to możemy być spokojni" - dodał.

Paweł Borys powiedział, że obecnie największym problem, z jakim mierzy się gospodarka zarówno światowa, jak i polska, są zakłócenia w łańcuchach dostaw, które powodują wyhamowanie a często wstrzymanie produkcji. "I takie zjawisko będziemy obserwować jeszcze przez ok. pół roku" - ocenił.

Szef PFR mówił też o rządowym programie Polski Ład, który - jego zdaniem - zawiera wiele elementów sprzyjających rozwojowi biznesu. "Uważam, że przez nacisk na inwestycje program może poprawić otoczenie i koniunkturę" - wskazał.

Odnosząc się do proponowanych w Polskim Ładzie zmian podatkowych, Borys powiedział, że "w dłuższej perspektywie buduje to silniejsze fundamenty dla rozwoju społecznego, wzrostu gospodarczego i beneficjentami mogą być wszyscy".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!