Budowanie mieszkań w formule PPP się rozkręci. Pytanie kiedy

Budowa mieszkań w modelu PPP ma przyszłość? (Fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Komunalne inwestycje mieszkaniowe w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki. Samorządowcy wskazują jednak, że ten sposób rozwijania budownictwa może w najbliższych latach stać się bardziej popularny. Pod kilkoma warunkami...
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- - Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) okazało się w naszym mieście jednym ze sposobów na zapełnienie luki w budownictwie socjalnym - mówi Tomasz Frischmann, burmistrz Oławy.
- - Dziś nie planujemy kolejnych inwestycji w formule PPP, m.in. ze względu na rozchwiany rynek budowlany, finansowy, wzrost cen, inflację - zastrzega.
- - Uważam jednak, że w przyszłości warto pozyskiwać finansowanie od prywatnych inwestorów na realizację zadań publicznych, w tym mieszkalnictwa w modelu PPP - zaznacza Frischmann.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE2
-
skorpion
2022-10-19 16:23:12
Jak widzę prywaciarze z branży budowlanej szukają kolejnego (tym razem państwowego) frajera do oskubania.
-
Reksin
2022-10-19 11:40:42
Tak jak wyszło z autostradami. W tej formule są najdroższe w użytkowaniu. Fakt że państwo tez miało chrapkę na takie ceny ale unia ich sprowadziła do poziomu.