Budżety samorządów, formy finansowania: obligacje i PPP zamiast kredytu

Nowo wybrani samorządowcy stają właśnie przed nie lada wyzwaniem, związanym z alokacją środków z budżetu centralnego oraz funduszy unijnych na okres 2014-2020. JST zmagające się z ograniczonymi możliwościami budżetowymi poszukują dodatkowych źródeł finansowania zewnętrznego, które pozwolą im z udzielanego wsparcia w pełni skorzystać.
Zgodnie z danymi Ministerstwa Finansów, jednostki samorządu terytorialnego planują zbiorczo zamknąć budżety 2014 deficytem w wysokości 14,2 mld złotych. Ich zadłużenie w III kwartale br. wzrosło o 673,0 mln złotych względem kwartału poprzedzającego.
Czy Polaków będzie stać na mieszkania? Zobacz najnowszą debatę

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
ciag dalszy
2016-02-26 10:11:46
Wy nie myślcie o zaciąganiu dalszych długów tylko spłacie już zaciągnietych. Załużyli kraj zadłużyli miasta ponad stan. Kasa z długów zmarnowana, często inwestycje przedrożone dwukrotnie, firmy budowlane upadły a oni ciągle o sposobach zadłużania.
-
Komentatorka
2016-02-25 22:59:44
Do starszy komentator: tak, szkoly mozna budowac w ppp.
-
samorządowiec
2014-12-24 12:12:47
Panie Prezesie!!! Ponad 2 miliony Polaków ma problemy ze spłatą kredytów bankowych, ludzie nie chcą się zadłużać więcej to trzeba w te "maliny" wpuścić sektor publiczny - tam rządzący nie odpowiadają za zadłużenie tylko obywatele. Zatem radość wielka u Prezesa bo kredyty idą szerokim front... rozwiń