Partnerzy portalu

Czas przejazdu pociągów PKP Intercity w noc zmiany czasu na letni nie zmieni się

  • PAP
  • 27 marca 2021 - 06:00
W czasie zmiany czasu z zimowego na letni, czyli z soboty na niedzielę, czas przejazdu 12 pociągów PKP Intercity, które będą w trasie, nie zmieni się. Gdy dojadą do stacji docelowych zegary będą wskazywały już późniejszą godzinę, ale to dlatego, że przestawiamy wskazówki zegarów z godziny 2:00 na 3:00.

Zmiana czasu nastąpi w ten weekend w nocy z soboty 27 marca na niedzielę 28 marca.

Jak informuje PKP Intercity zmiana czasu z zimowego na letni wiąże się z wdrożeniem specjalnego rozkładu jazdy, który nie wpłynie jednak na czas przejazdu pociągów. 12 składów PKP Intercity, które będą kursować w noc przejściową, dojadą do stacji docelowych około godziny później niż w dni poprzedzające i kolejne, ale będzie to opóźnienie jedynie teoretyczne.

Przykładem jest skład IC Karkonosze relacji Jelenia Góra - Białystok, który w noc przejściową przyjedzie na stację Zduńska Wola o godz. 1:59 czasu zimowego, a po 2 minutach postoju wyjedzie z niej o godz. 3:01 czasu letniego.

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 27 na 28 marca br. można uzyskać m.in. za pośrednictwem strony intercity.pl, poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u konduktorów w pociągach kursujących w noc przejściową.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!