Partnerzy portalu

Dolnośląskie: Przebudowa mostów i wiaduktów na trasie z Wrocławia w kierunku Jelcza i Opola

  • PAP
  • 16 czerwca 2021 - 12:31
Na trasie z Wrocławia przez Siechnice w kierunku Jelcza i Opola przebudowane zostaną dwa mosty i wiadukty, co pozwoli na budowę drugiego toru. Inwestycja PKP PLK za ponad 41 mln zł usprawni ruch pociągów oraz zwiększy możliwości przewozowe na tej trasie.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Na odcinku Jelcz Laskowice - Wrocław Brochów - linii nr 277, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększą możliwości przewozów koleją dzięki przebudowie dwóch mostów i dwóch wiaduktów - poinformował w środę PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. To mosty nad ciekami wodnymi oraz wiadukty nad drogą wojewódzka i lokalną.

"Prace są ważne w perspektywie zwiększenia zainteresowania podróżami koleją w aglomeracji wrocławskiej, m.in. na trasie Wrocław Sołtysowice - Jelcz Miłoszyce, po wznowieniu połączenia w grudniu br. Linia z Wrocławia w kierunku Jelcza i Opola nr 277 ma duże znaczenie w ruchu towarowym. Zwiększą się jej możliwości przewozowe" - podkreślił Siemieniec. Trasa pozwoli m.in. na odciążenie z ruchu towarowego połączenia Wrocław - Opole przez Oławę i Brzeg - wykorzystywanego w podróżach aglomeracyjnych, regionalnych i międzynarodowych.

W ramach inwestycji zaplanowana jest gruntowana przebudowa obiektów służących kolei od 1909 r. W efekcie możliwa będzie budowa drugiego toru na mostach i wiaduktach oraz w ich sąsiedztwie. Jak przekazał Siemieniec, przebudowa wiaduktu nad drogą wojewódzką - ul. Wrocławską w Czernicy zapewni - poza jezdnią - ścieżki dla ruchu pieszego i rowerowego. Oprócz przebudowy obiektów wykonana zostanie kompleksowa wymiana torów i rozjazdów.

Rzecznik wyjaśnił, że prace będą wykonywane kolejno tor po torze. Po ukończeniu prac i otwarciu jednego toru wykonawca przystąpi do prac przy obiektach na sąsiednim. "Realizację prac zaplanowano tak, aby zachować przejezdność linii i nie było utrudnień w ruchu na trasie Wrocław - Jelcz" - dodał.

Wykonawcą zadania będzie konsorcjum firm z liderem - firmą Nowak-Mosty Sp. z o. o. z Dąbrowy Górniczej. Wartość umowy wynosi prawie 41, 5 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych. Termin realizacji zaplanowano na 26 miesięcy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!