Partnerzy portalu

Fijołek: Budżet Rzeszowa na 2022 r. to kontynuacja zadań i nowe inwestycje

  • PAP/AT
  • Opublikowano: 16 listopada 2021 - 16:14
W przyszłorocznym budżecie Rzeszowa zaplanowano wydatki na poziomie ponad 1,76 mld zł. Z tej kwoty 357,6 mln zł zarezerwowano na inwestycje – wynika z przedstawionego projektu budżetu na 2022 r.

Jak podkreślił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, dokument przewiduje, że inwestycje będą realizowane na każdym rzeszowskim osiedlu. "Projekt przyszłorocznego budżetu to kontynuacja trwających obecnie ważnych zadań oraz inwestycje nowe, bardzo potrzebne dla naszego miasta" - dodał.

W projekcie znalazły się takie inwestycje, jak budowa wiaduktu, który połączy ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej, oraz podobna inwestycja w ciągu ul. Langiewicza. W przyszłym roku rozpoczną się również prace nad projektem budowy parkingu podziemnego pomiędzy budynkiem urzędu marszałkowskiego a Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego.

W budżecie zapisano również pierwsze pieniądze na budowę aquaparku w stolicy Podkarpacia.

Jak zaznaczył Fijołek, wiele inwestycji będzie prowadzonych w obszarze oświaty. Na liście zadań pojawiły się m.in. rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka.

Spośród wydatków bieżących na zadania własne najwięcej, bo 570,8 mln zł samorząd zamierza przeznaczyć na oświatę i wychowanie.

Wśród wydatków majątkowych, z których finansuje się inwestycje, 167,8 mln zł pochłonie transport i łączność; 80,2 mln zł kultura fizyczna; 49,8 mln zł oświata i wychowanie.

Teraz projektem budżetu zajmą się rzeszowscy radni, którzy zapoznać się z nim mają podczas najbliższej sesji zaplanowanej na przyszły wtorek. Następnie dokument będzie omawiany szczegółowo podczas posiedzeń poszczególnych komisji rady miasta, a po ewentualnych korektach ma zostać przedstawiony do uchwalenia podczas sesji pod koniec grudnia br.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!