Partnerzy portalu

Gaz-System przeznaczy 300 tys. zł dla gmin i szkół na projekty dotyczące ochrony przyrody

  • PAP
  • 31 marca 2023 - 12:25
W miejscach, gdzie Gaz-System prowadzi kluczowe inwestycje, gminy, szkoły i organizacje pozarządowe będą mogły starać się o dofinansowanie działań na rzecz ochrony przyrody czy edukacji ekologicznej. Budżet programu to 300 tys. zł, a wysokość każdego grantu - 15 tys. zł.

Gaz-System przekazał w piątek, że w ramach Funduszu Naturalnej Energii spółka rozpoczęła nabór wniosków na lokalne działania na rzecz środowiska naturalnego, ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Budżet programu to 300 tys. zł, a wysokość grantu - 15 tys. zł.

Jak wyjaśniono, wnioski o dofinansowanie mogą składać: samorządy, placówki oświatowe i organizacje pozarządowe z gmin, na terenie których prowadzone są kluczowe inwestycje Gaz-Systemu: Słomniki, Radzemice, Koniusza, Kocmyrzów-Luborzyca, Oświęcim, Chełmek, Libiąż, Chrzanów, Bukowno i Kraków (województwo małopolskie), Aleksandrów Kujawski, Raciążek (województwo kujawsko-pomorskie), Tczew, Gdańsk (województwo pomorskie), Jaworzno, Sławków (województwo śląskie), Gryfino (województwo zachodniopomorskie) oraz dzielnic Warszawy: Bemowo, Bielany, Białołęka (województwo mazowieckie).

Nabór wniosków rusza od 31 marca, a wnioski będą przyjmowane do końca października r.

Gaz-System przekazał, że w tym roku wnioskodawcy mogą wybrać jeden temat spośród trzech zaproponowanych: "Zielone pracownie" - tworzenie miejsc do edukacji na zewnątrz, eksperymentowania, rozwoju pasji, w zielonej zagospodarowanej przestrzeni; "Ogród marzeń" - zagospodarowanie terenów zielonych do wypoczynku, zabawy i obcowania z przyrodą, wspólna przestrzeń do tworzenia użytecznego otoczenia dla ludzi, zwierząt, ptaków i owadów; "Drzewa blisko nas" - zagospodarowanie terenów poprzez sadzenie drzew i krzewów we współpracy z nadleśnictwami oraz wydziałami w gminach i miastach odpowiedzialnymi za sadzenie drzew, zakup sadzonek i wykonanie nasadzeń.

Dodano, że wnioski o dofinansowanie można składać za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie www.gaz-system.pl w zakładce odpowiedzialny biznes - Fundusz Naturalnej Energii.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!