Partnerzy portalu

GDDKiA: Turecka oferta ponownie najlepsza w przetargu na odcinek Malewice-Chlebczyn S19

  • PAP
  • 6 maja 2021 - 17:22
Turecka oferta firmy Kolin Insaat Turizm Sanayi ve Ticaret została ponownie uznana za najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę 25-km odcinka Malewice-Chlebczyn przyszłej drogi S19 Via Carpatia - podała w czwartek GDDKiA w Białymstoku.

Turecka firma zaproponowała za to zadanie 665,2 mln zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w komunikacie, że dokonując ponownego wyboru wykonała wyrok Krajowej Izby Odwoławczej. "Aktualnie - przy wyborze na odcinku Malewice - Chlebczyn, KIO nakazała odtajnienie dokumentów firmy Kolin złożonych w postępowaniu, a mogących mieć wpływ na jego wynik" - podała GDDKiA na swojej stronie internetowej.

Drogowcy przypomnieli, że 27 kwietnia, również dokonano ponownego wyboru oferty tej samej tureckiej firmy - jako najkorzystniejszej - w przetargu na odcinek Bielsk Podlaski Zachód-Boćki trasy S19. Firma Kolin Insaat zaproponowała za projekt i budowę tego 12-km odcinka S19 kwotę 254,7 mln zł. W tym przetargu KIO nakazała sprawdzić, czy nie doszło do zaproponowania rażąco niskiej ceny.

"W obu przypadkach, po wykonaniu przez GDDKiA wyroku KIO, oferta firmy Kolin ponownie została uznana za najkorzystniejszą" - poinformowała GDDKiA w Białymstoku.

Drogowcy przypominają jednocześnie, że od wyboru najkorzystniejszej oferty przysługują odwołania. Firmy mają na to 10 dni. "Jeśli ich nie będzie, a standardowa kontrola Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zakończy się wynikiem pozytywnym, podpisanie umowy w systemie projektuj i buduj planujemy w połowie tego roku" - czytamy w komunikacie.

Budowa odcinka Malewice-Chlebczyn jest planowana na lata 2022-2025. GDDKiA przypomina, że ten odcinek będzie najbardziej na południe wysuniętym odcinkiem Via Carpatia w Podlaskiem, bo przekroczy rzekę Bug i poprowadzi do miejscowości Chlebczyn i Sarnaki, które są już w województwie mazowieckim. Powstanie też obejście Siemiatycz, a nad rzeką Bug powstanie estakada o długości 658 m.

"Zaplanowane są dwa węzły drogowe - Siemiatycze Północ, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą wojewódzką nr 690, oraz Siemiatycze Południe, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą krajową nr 62 w kierunku Drohiczyna i Sokołowa Podlaskiego" - przypomniała GDDKiA.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!