Partnerzy portalu

Gorzów Wlkp.: Bezrobocie bez zmian – na poziomie 2,2 proc.

  • PAP
  • 14 lutego 2023 - 09:28
Stopa bezrobocia w Gorzowie Wielkopolskim czwarty miesiąc nie zmienia się. W styczniu 2023 r., podobnie jak w ostatnim kwartale ub. roku, wyniosła 2,2 proc. – poinformował w wtorek Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W pierwszym miesiącu br. stopa bezrobocia w powiecie gorzowskim zmalała z 3,2 w grudniu do 3,1 proc., a w woj. lubuskim wzrosła z 4,3 proc. w grudniu do 4,4 proc. - wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze.

Z kolei w styczniu tego roku stopa bezrobocia w podregionie gorzowskim wynosiła 4 proc., natomiast w podregionie zielonogórskim 4,6 proc.; w obu odnotowano wzrost o 0,1 punktu procentowego.

W pierwszym miesiącu br. w woj. lubuskim najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiatach: strzelecko-drezdeneckim - 9,4 proc., zielonogórskim ziemskim i wschowskim - 7,7 proc.; najniższa była w powiecie słubickim i w Gorzowie Wlkp. - 2,2 proc. oraz w Zielonej Górze 2,5 proc.

Do urzędów pracy w regionie w ubiegłym miesiącu zgłoszono 2956 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. Było ich o 1857 więcej niż w grudniu 2022 r. Najwięcej ofert pracy pojawiło się w Gorzowie (605) i w Zielonej Górze (604).

Na koniec stycznia br. w powiatowych urzędach pracy woj. lubuskiego zarejestrowanych było 17 tys. 80 bezrobotnych, w tym 9362 kobiety, które stanowiły 54,8 proc. ogółu bezrobotnych. W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba bezrobotnych zwiększyła się o 1355 osób (o 8,6 proc.). Natomiast w stosunku do stycznia 2022 r. liczba bezrobotnych była mniejsza o 1754 osoby (o 9,3 proc.).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!