Partnerzy portalu

Gorzów Wlkp. Stratuje głosowanie w budżecie obywatelskim 2021

Od 7 do 21 września br. gorzowianie mogą zdecydować o podziale budżetu obywatelskiego miasta na 2021 rok. Samorząd miasta zarezerwował na ten cel prawie 7 mln zł. Głosować można od poniedziałku, tylko on-line.

"W tym roku z powodu pandemii głosowanie odbywa się wyłącznie on-line na platformie https://gorzow.konsultacjejst.pl/" - powiedziała dyrektor Wydziału Promocji i Informacji UM Gorzowa Marta Liberkowska. Dodała, że są też punkty konsultacyjne, gdzie urzędnicy pomogą oddać głos.

Budżet obywatelski 2021 to dziewiąta edycja w Gorzowie Wielkopolskim. Na pierwszą w 2013 r. przeznaczono milion zł, czyli siedem razy mniej niż teraz.

"Łączna kwota, którą przeznaczyliśmy na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego, od początku jego funkcjonowania w Gorzowie to ponad 36 milionów złotych oraz 136 zrealizowanych zadań" - powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, który na poniedziałkowej konferencji zachęcał mieszkańców do aktywnego udziału w głosowaniu.

Oddawanie głosów potrwa do 21 września br. do północy. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Gorzowa, którzy ukończyli 13 lat. Po raz pierwszy można głosować przy pomocy Karty Mieszkańca lub Karty Seniora.

Do dziewiątej edycji budżetu mieszkańcy zgłosili w sumie 180 projektów: 155 w kategorii rejonowej, 15 w kategorii ogólnomiejskiej i 10 w kategorii oświatowej. Ze wszystkich zgłoszonych pomysłów, pozytywną opinię otrzymało 130 zadań, które przeszły do dalszego etapu.

Finalnie pod głosowanie zostanie poddanych 88 zadań, z czego 16 już teraz ma gwarancję realizacji w wyniku kompromisu osiągniętego podczas spotkań z wnioskodawcami w rejonach: osiedla Staszica, Wieprzyce oraz w kategorii oświatowej.

Ogłoszenie wyników głosowania jest planowane na koniec września br.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!