Partnerzy portalu

Grzegorz Olszewski został prezesem Alior Banku

  • PAP
  • 11 listopada 2021 - 12:04
Rada nadzorcza powołała Grzegorza Olszewskiego na stanowisko prezesa Alior Banku. Do zarządu powołano także trzech nowych członków – poinformował bank w komunikacie.

"Rada Nadzorcza Banku powołała w dniu 10 listopada 2021 r. ze skutkiem od dnia 11 listopada 2021 r. Pana Grzegorza Olszewskiego w skład Zarządu Banku trzyletniej V kadencji wspólnej, która rozpoczęła się z dniem 30 czerwca 2020 r., na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku. Ponadto, Rada Nadzorcza Banku powołała Pana Grzegorza Olszewskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Banku, pod warunkiem wyrażenia stosownej zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody" - napisano w komunikacie Alior Banku opublikowanym w nocy ze środy na czwartek.

Dodano w nim, że 10 listopada rada nadzorcza Alior Banku otrzymała rezygnacje trzech dotychczasowych członków zarządu - Agaty Strzeleckiej, Seweryna Kowalczyka i Dariusza Szweda.

W ich miejsce rada nadzorcza banku 10 listopada powołała do zarządu Rafała Litwińczuka ze skutkiem od 15 listopada, Marka Majsaka od dnia 16 listopada oraz Pawła Tymczyszyna od 11 listopada 2021.

Grzegorz Olszewski w latach 2019-2020 pracował w Banku Pekao, gdzie pełnił funkcję członka zarządu, a następnie wiceprezesa odpowiadając między innymi za obszar IT, usług maklerskich, bancassurance oraz transformacji cyfrowej. W 2017 r. rozpoczął pracę w Grupie PZU, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora Biura Sprzedaży Produktów Inwestycyjnych PZU Życie oraz doradcy prezesa PZU. Był również kierownikiem projektu, którego realizacja pozwoliła na uruchomienie pierwszej w Polsce platformy do sprzedaży pasywnych funduszy inwestycyjnych inPZU. W 2016 r. był dyrektorem sprzedaży i marketingu w AgioFunds, wcześniej zaś pracował w Alior Banku i Banku Millennium.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!