Partnerzy portalu

Kalisz: Milion na remonty budynków w strefie rewitalizacji

  • PAP
  • 5 maja 2021 - 11:28
Miasto przeznaczy w tym roku milion złotych na dotacje do remontów i prac konserwatorskich prywatnych budynków położonych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji – poinformowała w środę PAP rzecznik prasowy prezydenta Katarzyna Ciupek.

Z dotacji skorzystają właściciele 14 kamienic. Jak wyjaśniła Ciupek, udzielane przez samorząd dotacje mogą zostać przeznaczone na roboty budowlane, polegające na remoncie lub przebudowie albo - w przypadku obiektów niewpisanych do rejestru zabytków - na prace konserwatorskie i restauratorskie.

Z wniosków, które wpłynęły do ratusza wynika, że przyznane dotacje trafią na remonty dachów, elewacji, podwórza, ogrodzenia, wymianę okien czy przygotowanie projektu dot. zieleni i zagospodarowania terenu.

W tym roku remonty przejdą kamienice przy ulicach Piekarskiej 10, Mariańskiej 2, Parczewskiego 9, Zamkowej 4, Kanonickiej 5 i 8, Piskorzewskiej 6, Nowy Świat 4, Śródmiejskiej 43, Łaziennej 9, Parczewskiego 4, Targowej 3-7, Bankowej 3 i Harcerskej 5.

Łączny koszt dotowanych prac przekracza 2 mln zł "a to oznacza, że dotowana kwota może maksymalnie wynieść do 50 procent poniesionych nakładów; resztę pokrywa wnioskodawca" - powiedziała Katarzyna Ciupek.

W latach 2019 - 2020 z dotacji skorzystało 22 beneficjentów. Łączna kwota dotacji wyniosła 1,18 mln zł a koszt dotowanych prac 3,85 mln zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!