Partnerzy portalu

KAS: w systemie e-TOLL zarejestrowano ponad 22 tys. kont

  • PAP
  • 2 lipca 2021 - 06:50
W nowym systemie poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych zarejestrowano 22,1 tys. kont - poinformowała PAP Krajowa Administracja Krajowa (KAS).
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

System e-TOLL oparty jest o pozycjonowanie satelitarne i zastąpi działający jeszcze system viaTOLL, który jest oparty o pozycjonowanie radiowe. Ten ostatni będzie działał do 30 września tego roku.

"Obecnie w systemie e-TOLL zarejestrowanych jest 22,1 tys. kont, do których przypisano 33,8 tys. pojazdów, z czego 26,6 tys. to pojazdy ciężkie, a 7,2 tys. to pojazdy lekkie" - poinformowała PAP Krajowa Administracja Skarbowa.

System e-TOLL działa od 24 czerwca tego roku. Wcześniej, od 25 maja, udostępniona została możliwość rejestracji w nowym systemie na stronie etoll.gov.pl. Sukcesywnie uruchamiana jest sieć miejsc obsługi klienta, działa całodobowa infolinia świadcząca pomoc użytkownikom systemu e-TOLL.

Za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych muszą płacić m.in. ciężarówki, autobusy czy samochody osobowe z przyczepami, jeśli dopuszczalna masa całkowita takiego zestawu jest większa od 3,5 tony.

Obecnie w Polsce obowiązkiem uiszczania opłaty za przejazd drogami objętych jest 3660 km dróg, w tym 2525 km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz 1135 km dróg krajowych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!