Partnerzy portalu

Kielce unieważniły przetarg na obsługę komunikacyjną miasta

Po raz drugi nie udało się rozstrzygnąć przetargu na obsługę komunikacyjną Kielc w ramach tzw. małego kontraktu przewozowego. Samorząd szukał firmy, która będzie realizować usługę 40 miejskimi autobusami. Do zakończonego w środę przetargu nie wpłynęła żadna oferta.

"Jest to pewne zaskoczenie, ponieważ otrzymaliśmy zapytania od kilku przewoźników. Nie doszło też do zaskarżenia specyfikacji zamówienia do Krajowej Izby Odwoławczej" - powiedziała w środę dyr. Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach Barbara Damian.

Jak dodała, przygotowany zostanie kolejny przetarg, w którym usługa zostanie podzielona na trzy części. Każdy z wyłonionych przewoźników będzie odpowiadał za konkretne linie. "W związku z tym, że będą to mniejsze zadania, zmienią się też wymagania w stosunku do potencjalnych przewoźników. Zmiany będą dotyczyły wymaganej liczby kierowców czy wielkości bazy" - dodała Damian.

Pierwszy przetarg kielecki Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił w styczniu, kolejny w lutym. W obu przypadkach poszukiwany był przewoźnik, który zapewni usługę przewozową, korzystając z 40 miejskich autobusów kupionych w latach 2009-2010, i będzie nimi wykonywał rocznie 2 mln wozokilometrów. Przewoźnik miał zapewnić obsługę autobusów od 1 lipca 2023 r. do 30 czerwca 2025 r. Na realizację zadania zabezpieczono 37 mln zł.

Do przetargu nie przystąpiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach, które obecnie realizuje usługę. Przedstawiciele spółki tłumaczyli, że ryzyko finansowe jest zbyt wysokie, biorąc pod uwagę, że przewozy mają być realizowane kilkunastoletnimi i awaryjnymi pojazdami.

Obecna umowa na obsługę 40 miejskich autobusów obowiązuje do końca czerwca tego roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!