Partnerzy portalu

Kolejne dworce przejdą metamorfozę. Jest umowa PKP i samorządów

PKP zobowiązały się do przeprowadzenia inwestycji na dworcach w Oławie, Gąsocinie i Małkini, pod warunkiem wynajęcia przez lokalne samorządy przestrzeni na tych dworcach po zakończeniu przedsięwzięć - poinformowała w poniedziałek w komunikacie spółka.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W Oławie, po przebudowie historycznego budynku - jednego z kilku najstarszych w Polsce dworców kolejowych, miasto zadeklarowało wynajęcie powierzchni na parterze budynku. Planowane jest m.in. uruchomienie posterunku Straży Miejskiej oraz stworzenie punktu krwiodawstwa.

Natomiast w Gąsocinie całe piętro zabytkowego, drewnianego dworca ma zostać przeznaczone na cele społeczno-kulturalne.

Jak informuje PKP, w Małkini, w wybudowanym od podstaw budynku, będą mieścić się strefa obsługi podróżnych i przestrzenie przygotowane na potrzeby samorządu.

Obecnie przebudowy dworców w Oławie i Gąsocinie oraz budowa nowego obiektu w Małkini są na etapie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji.

Inwestycje będą finansowane ze środków własnych PKP SA. Wstępnie planowany termin zakończenia prac to 2025 rok.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!