Krajowa Polityka Miejska 2030. Dokument jest dobry, ale czy zostanie wdrożony?

Krajowa Polityka Miejska 2030 postuluje zorientowanie przestrzeni miejskiej na czlowieka, wycofywanie ruchu samochodowego z centrów miast, priorytetu dla ruchu pieszego rowerowego, elektromobilności i transportu publicznego. (fot. magro_kr/Flickr)
Kompaktowe, zielone i dostępne, sprawne, cyfrowe i produktywne - takie mają być polskie miasta do 2030 roku. Do końca czerwca rząd chce przyjąć aktualizację Krajowej Polityki Miejskiej. - To nowoczesny dokument, ale czy bieżący interes polityczny nie odbierze mu mocy? Zastanawiali się uczestnicy posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Miast.
- Krajowa Polityka Miejska to dokument wyznaczający najważniejsze kierunki rozwoju miast. Poprzedni, przyjęty w 2015 roku, ma obowiązywać do 2023 roku.
- Co jest w nim nowego, co przyniosły i zmieniły konsultacje - o tym dyskutowano w piątek (8 kwietnia) podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Miast.
- O przyszłości miast rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2022. Zarejestruj się już teraz.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE0
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.