Partnerzy portalu

Kraków: Cztery oferty w przetargu na trzeci pas na fragmencie południowej obwodnicy miasta

  • PAP
  • 6 listopada 2020 - 16:13
Czterech wykonawców złożyło oferty w przetargu na projekt i budowę dodatkowego, trzeciego pasa na odcinku południowej obwodnicy Krakowa w ciągu autostrady A4 od węzła Kraków Południe do ulicy Kąpielowej. Najtańsza propozycja opiewa na blisko 14,5 mln zł.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut, najniższą cenę zaoferowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Kolejne były Colas Polska (prawie 14,9 mln zł) i Eurovia Polska (prawie 16,3 mln zł). Najwięcej za wykonanie zadania zaproponowała firma Sarivo Infrastruktura z Krakowa - ponad 16,4 mln zł.

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali chęć skrócenia czasu na wykonanie zadania o dwa miesiące, stąd termin realizacji wyniesie 26 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

"Komisja przetargowa oceni teraz oferty i wskaże najkorzystniejszą" - zaznaczyła przedstawicielka GDDKiA.

Zadaniem wykonawcy, który zostanie wyłoniony w przetargu, będzie zaprojektowanie i wykonanie dodatkowego, trzeciego pasa ruchu na jezdni prawej autostrady A4 (kierunek Katowice - Rzeszów) od węzła Kraków Południe do wiaduktu nad ul. Kąpielową. Za tym wiaduktem jezdnia w kierunku Rzeszowa ma już trzy pasy ruchu. Przebudować trzeba też łącznicę z węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, wybudować ekrany akustyczne i drogę serwisową, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży).

Odcinek, na którym zostanie dobudowany trzeci pas ruchu, stanowi fragment Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa i prowadzi duży ruch samochodowy. Według pomiarów wykonywanych w ramach generalnego pomiaru ruchu, w roku 2015 przejeżdżało nim średnio ponad 53 tys. pojazdów na dobę. W godzinach szczytów komunikacyjnych, wyjazdów i powrotów weekendowych i wakacyjnych, liczba tych pojazdów znacząco wzrasta i tworzą się kilkukilometrowe zatory.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!