Partnerzy portalu

Kraków: Przetarg na nowy parking "parkuj i jedź" w Nowej Hucie

  • PAP
  • 18 października 2021 - 13:56
Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na urządzenie kolejnego parkingu typu „parkuj i jedź” na terenie miasta. Powstanie on poprzez przebudowę i dostosowanie obecnej płyty parkingowej w rejonie stadionu Hutnika w Nowej Hucie.

Parking P&R Suche Stawy będzie zlokalizowany przy ul. Ptaszyckiego, w pobliżu obiektów sportowych Hutnika i Centrum Rozwoju Com-Com Zone. Zakres prac ujętych w przetargu obejmuje zaprojektowanie i wykonanie remontu obecnego zniszczonego parkingu pokrytego płytami betonowymi i wyposażenie go w niezbędne elementy dla potrzeb systemu "parkuj i jedź". Przewidziano odwodnienie i oświetlenie obiektu.

Według przewidywań urzędników, roboty w terenie mogą ruszyć jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku. Będą one skoordynowane z robotami na torowisku wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego, a oddanie obiektu do użytku nastąpi wraz z zakończeniem prac na ul. Igołomskiej.

Urząd Miasta Krakowa podał w poniedziałek, że obecnie trwa także projektowanie węzła przesiadkowego z parkingiem P&R na ok. 220 miejsc w rejonie skrzyżowania ulic Balickiej, Armii Krajowej i Złoty Róg, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku kolejowego Kraków Bronowice. Rozpoczęcie prac budowlanych przy tym obiekcie jest planowane w przyszłym roku.

W skład dwupoziomowego kompleksu wejdzie dworzec dla autobusów miejskich wraz z całą infrastrukturą (płyta dolna) oraz parking P+R na ok. 220 miejsc postojowych wraz z parkingiem dla rowerów (płyta górna, zadaszona). Na stropie nad parkingiem zostanie zainstalowany ekologiczny, zielony dach.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!