Partnerzy portalu

Łódzkie: Pierwszy z rozbudowanych pociągów ŁKA typu Flirt dostępny dla podróżnych

  • PAP
  • 15 listopada 2021 - 13:34
66 miejsc siedzących, 17 metrów długości i dwie dodatkowe pary drzwi zyskają rozbudowane pociągi typu Flirt3 należące do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). Pierwszy z powiększonych składów wyjedzie w swoją premierową podróż w poniedziałek o godz. 15.06 z Łodzi Fabrycznej do Skierniewic.

To pierwszy z 10 należących do ŁKA Flirtów przeznaczonych do rozbudowy o trzeci, dodatkowy człon. Do końca br. przewoźnik zamierza udostępnić podróżnym cztery dłuższe składy. Rozbudowa pozostałych będzie odbywała się sukcesywnie - do końca czerwca 2022 r.

"Dzięki inwestycji liczba miejsc siedzących w pociągu zwiększyła się ze 120 do 186. Długość dodatkowego przedziału pasażerskiego wynosi 17,5 metra, a całego rozbudowanego pojazdu 63,2 metra. W nowym członie znajduje się 66 miejsc siedzących i dwie pary drzwi. Wyposażony jest - zgodnie z obecnym standardem pociągów Flirt - w klimatyzację, wifi, gniazdka elektryczne i urządzenia bezpieczeństwa" - wyjaśniła rzeczniczka prasowa ŁKA Joanna Osińska.

Rozbudowa 10 Flirtów ma kosztować 68,4 mln zł i została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 47,4 mln zł. W ramach umowy Stadler zobowiązał się także do utrzymania pojazdów do 2029 r.

ŁKA w swoim taborze ma 20 pociągów typu Flirt.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!