Partnerzy portalu

Lubelskie: Około 16 godzin czekają kierowcy tirów na wyjazd z Polski do Ukrainy w Dorohusku

  • PAP
  • 12 lutego 2023 - 10:04
Ok. 16 godzin czekają w niedzielę kierowcy tirów na wyjazd z Polski do Ukrainy przez przejście graniczne w Dorohusku (Lubelskie). W kolejce stoi 350 pojazdów – poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Lublinie. W Hrebennem odprawy na wyjeździe z kraju odbywają się na bieżąco.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rzecznik IAS w Lublinie Michał Deruś przekazał, że na przejściu w Dorohusku po ukraińskiej stronie znajduje się ok. 330 pojazdów ciężarowych do kontroli weterynaryjnej, tj. 14 godzin oczekiwania. "Na kierunku wywozowym z Polski oczekuje ok. 350 pojazdów ciężarowych. Szacunkowy czas oczekiwania to 16 godzin" - uzupełnił Michał Deruś.

Na przejściu w Hrebennem po polskiej stronie granicy nie ma kolejek, tiry odprawiane są na bieżąco. Na wjazd do Polski z Ukrainy czeka ok. 300 pojazdów, co oznacza 25 godzin postoju.

Natomiast na przejściach z Ukrainą w Zosinie i Dołhobyczowie, gdzie odprawiane są pojazdy o masie do 7,5 t, ruch w obu kierunkach odbywa się na bieżąco.

"Ostatniej doby funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na towarowych przejściach granicznych w woj. lubelskim odprawili 3,7 tys. pojazdów ciężarowych i 3,8 tys. samochodów osobowych" - przekazał Deruś.

Polsko-ukraińska granica w woj. lubelskim liczy 296 km. W regionie są cztery drogowe przejścia graniczne z Ukrainą oraz dwa przejścia kolejowe (Dorohusk, Hrubieszów). W zeszłym roku ponad 7,1 mln osób przekroczyło polsko-ukraińską granicę na przejściach w woj. lubelskim, z czego 4 mln odprawiono na wjeździe do Polski.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!