Partnerzy portalu

Lublin ogłasza przetarg na budowę 164 punktów ładowania pojazdów elektrycznych

  • PAP/aw
  • Opublikowano: 7 czerwca 2023 - 14:21
Urząd Miasta Lublin ogłosił przetarg m.in. na wybudowanie 164 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w 82 lokalizacjach; termin składania ofert upływa 26 czerwca br. – poinformowała w środę Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Jak podała w środę Góźdź, miasto szuka podmiotu, który wydzierżawi na 10 lat łącznie 2750 m kw. nieruchomości w 82 punktach miasta, wybuduje na nich 164 ogólnodostępne stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych i zadba o ich odpowiednie oznakowanie. Następnie będzie pełnił rolę operatora i dostawcy usługi ładowania dla tych stacji.

Każda ze stacji - uzupełniła - powinna składać się z dwóch punktów ładowania, których moc ma być nie mniejsza niż 22 kW. "Do każdej ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych przewidziane są dwa miejsca postojowe" - przekazała.

Informując o szczegółach umowy podała, że podmiot wyłoniony w postępowaniu będzie miał 100 dni na uzyskanie wszelkich uzgodnień, decyzji i zezwoleń potrzebnych, by infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych mogła powstać na terenie miasta. Po tym terminie nastąpi podpisanie 10-letniej umowy dzierżawy, natomiast nowa infrastruktura ma być gotowa w rok po podpisaniu umowy.

"Termin składania ofert upływa 26 czerwca" - dodała Góźdź.

Zastępca prezydenta Lublina Artur Szymczyk cytowany w komunikacie wskazał, że stacje zaplanowano w dzielnicach o zabudowie wielorodzinnej, w których mieszkańcy mają ograniczone możliwości ładowania pojazdów.

"Przewidziano je również na obszarach szczególnie atrakcyjnych pod względem turystycznym. Lokalizacje ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych wskazano przede wszystkim w oparciu o analizy dostępności infrastruktury elektroenergetycznej" - podał Szymczyk.

Jak przypomniała Góźdź, pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ żadna z ofert nie spełniała wymogów zamówienia.

Zgodnie z zapisami ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych - podał ratusz - minimalna liczba punktów ładowania w ogólnodostępnych stacjach ładowania w gminach takich jak Lublin to 210, podczas gdy obecnie w mieście funkcjonują 44 takie punkty.KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!