Partnerzy portalu

Małopolskie: Rozpoczęła się rozbudowa ośrodka rehabilitacyjnego w Krzeszowicach

  • PAP
  • 18 października 2021 - 13:22
Blisko 30 mln zł będzie kosztowała modernizacja Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach (Małopolskie). Zainaugurowana uroczyście w poniedziałek inwestycja ma być gotowa w 2023 r. Jest realizowana przy wsparciu środków UE.

Jak podkreślił obecny na uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, gruntowna rozbudowa szpitala w Krzeszowicach jest przykładem realizacji powziętych przez rząd zobowiązań i dobrej współpracy pomiędzy stroną rządową oraz samorządami różnych szczebli.

"Szpital w Krzeszowicach już nawet nie od dziesiątek, ale setek lat pomaga wszystkim tym, którzy z wieloma dolegliwościami szukają pomocy i ją w nim znajdują" - mówił Adamczyk przypominając, że uzdrowisko i ośrodek należą do pierwszych tego typu placówek w kraju, niezmiennie cieszących się znakomitą opinią wśród pacjentów.

"Myśl, żeby rozbudować ten szpital wpisuje się w oczekiwania pokoleń mieszkańców Małopolski" - zaznaczył szef resortu infrastruktury.

Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka wskazał, że ośrodek w Krzeszowicach z każdym rokiem podnosi standard oferowanych świadczeń w zakresie rehabilitacji narządu ruchu i jest jedną z najważniejszych tego typu placówek służby zdrowia w regionie. Inwestycja - wskazał marszałek - realizowana przy wsparciu funduszy unijnych sprawi, że zwiększy się między innymi powierzchnia zabiegowa szpitala. Wyższa ma być też jakość świadczonych usług.

"Inwestycja warta blisko 30 mln zł wchodzi w fazę realizacji. Po jej zakończeniu w 2023 roku szpital będzie dysponował 186 miejscami, zdecydowanie zwiększy się komfort pacjentów i ich rodzin, ale także lekarzy i pielęgniarek" - ocenił Smółka.

Dyrektor szpitala Karolina Wróblewska poinformowała, że w ramach prowadzonych prac w miejscu dwóch wyburzonych budynków z lat 60. i 70. XX wieku powstanie nowy gmach, który pomieści oddział rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji ogólnoustrojowej, specjalistyczne gabinety lekarskie oraz część zabiegową dla rehabilitacji pacjentów szpitalnych, oddziałów dziennych i ambulatoryjnych. W budynku będzie także rejestracja, sekretariat medyczny i szatnie pacjentów.

Całkowity koszt modernizacji placówki wyniesie prawie 30 mln zł, z czego 12,7 mln stanowi dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zgodnie z planami inwestycja powinna się zakończyć w 2023 r.

Historia Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach sięga niemal 250 lat. Jest to wiodąca placówka w Małopolsce, udzielająca świadczeń zdrowotnych dla blisko 400 pacjentów dziennie. Szpital kompleksowo zajmuje się rehabilitacją narządu ruchu z wykorzystaniem naturalnych surowców, takich jak wody lecznicze i borowiny oraz najnowocześniejszych metod i sprzętu rehabilitacyjnego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!