Partnerzy portalu

MC KPRM: 143 tys. 568 pojazdów pojawiło się w październiku w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP)

  • PAP
  • Opublikowano: 5 listopada 2021 - 11:06
143 tys. 568 pojazdów pojawiło się w październiku w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP), to o prawie 9 tys. mniej niż w październiku 2020 - podał w piątek Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM. Wśród zarejestrowanych pojazdów była przyczepa do zbierania liści - dodano.

Jak podano w komunikacie, najwięcej Polacy zarejestrowali samochodów osobowych - 104 tys. 131 sztuk. Na drugim miejscu znalazły się samochody ciężarowe - 12 tys. 917. Poza osobówkami i samochodami ciężarowymi, w październiku w Centralnej Ewidencji Pojazdów pojawiło się także m.in.: 4756 motocykli, 307 autobusów i 3272 ciągniki rolnicze.

Wskazano, że bazie CEP w październiku br. pojawiła się jedna przyczepa do zbierania liści. Zarejestrowano ją w województwie dolnośląskim, a wyprodukowano w 2021 r. Rok temu w tym samym czasie Polacy zarejestrowali trzy przyczepy tego typu.

Dodano, że wśród niestandardowych pojazdów zarejestrowanych w CEP, pojawiły się: jeden sortownik (przyczepa specjalna), 5 samochodów do nauki jazdy, 115 pojazdów do wywozu śmieci, 4 zamiatarki, 64 samochody do zimowego utrzymania dróg, 2 wciągarki linowe i 2 ruchome reklamy oraz 22 maszty oświetleniowe (przyczepa specjalna).

Resort cyfryzacji przypomniał, że baza CEP to nie tylko źródło wiedzy, ciekawostek, ale też sporo przydatnych e-usług, w tym min. dostęp do historii pojazdu, możliwość zgłoszenia zakupu lub zbycia pojazdu oraz możliwość zarejestrowania auta za pośrednictwem salonu sprzedaży.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!