Partnerzy portalu

MC: Podpisano porozumienie ws. elektronizacji procesu zamówień publicznych

Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Ministerstwo Cyfryzacji działające w partnerstwie z Urzędem Zamówień Publicznych podpisały porozumienie o dofinansowanie projektu „E-zamówienia – elektroniczne zamówienia publiczne” - podało w komunikacie MC.

Wyjaśniono, że projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 2.1 "Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych".

"Celem Projektu jest efektywny, spełniający potrzeby i oczekiwania interesariuszy zelektronizowany proces udzielania zamówień publicznych w Polsce. Projekt obejmuje elektronizację nowych usług, a także poprawę funkcjonalności oraz e-dojrzałości istniejących usług w obszarze zamówień publicznych" - napisano.

W wyniku realizacji projektu powstanie centralna Platforma e-Zamówień oraz standard komunikacji. Dzięki temu na wszystkich etapach postępowania o udzielenie zamówienia będą miały zastosowanie elektroniczne środki komunikacji i wymiany informacji.

Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że Platforma e-Zamówienia zapewni kompletność i spójność informacji o funkcjonowaniu rynku zamówień publicznych w Polsce umożliwiając skuteczne i efektywne sprawowanie funkcji nadzorczych i sprawozdawczych. Planowana jest bowiem funkcjonalność zbierania i udostępniania danych dotyczących procesu udzielania zamówień publicznych z portali oferujących e-usługi w tym obszarze.

"Projekt uwzględnia rozwiązania i obowiązki nałożone na państwa członkowskie UE zaimplementowane w obowiązujących przepisach i dyrektywach unijnych dotyczących zamówień publicznych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!