Partnerzy portalu

MC: prawie 40 tys. elektronicznych wniosków w programie „Mój prąd”

  • PAP
  • 12 czerwca 2020 - 09:28
Złożono już prawie 40 tys. elektronicznych wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Mój prąd” - podało Ministerstwo Cyfryzacji. Według ministra Marka Zagórskiego w maju takich wniosków złożono niemal 11 tys., a w czerwcu - ponad 4 tys.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Elektroniczne wnioski o dofinansowanie można składać od 31 marca 2020 r. za pomocą profilu zaufanego. Według ostatnich danych Ministerstwa Klimatu, ogółem w programie złożono ponad 70 tys. wniosków.

Jak przypomniało w piątek Ministerstwo Cyfryzacji, usługa umożliwiająca złożenie elektronicznego wniosku znajduje się na portali gov.pl. Do jego złożenia niezbędne są elektroniczne wersje kopii faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej. Powinna być ona opatrzona adnotacją "Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd".

Ponadto, należy posiadać dowód zapłaty faktury lub oświadczenie o dokonanej wpłacie, zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano, ewentualnie oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji.

Jak przypomniało Ministerstwo Cyfryzacji, po wypełnieniu wniosku należy go podpisać elektronicznie - profilem zaufanym lub e-dowodem - i wysłać wraz z załącznikami.

Mój Prąd" to program finansujący mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV) dla osób fizycznych. Oferowane dofinansowanie w formie dotacji pokrywa do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu instalacji, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!