Partnerzy portalu

MF: łatwiejsze postępowanie w sprawie zwrotu opłaty za przejazd autostradą

  • PAP
  • 3 listopada 2021 - 20:07
Łatwiejsze postępowanie w sprawie zwrotu opłaty za przejazd autostradą przewiduje projekt rozporządzenia opublikowanego w środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji w środę pojawił się "projekt rozporządzenia Ministra Finansów, w sprawie zwrotu opłaty za przejazd autostradą oraz rozpatrywania sprzeciwu.

Jak wskazano w Ocenie Skutków Regulacji, rekomendowane rozwiązanie reguluje kwestie zwrotu opłaty za przejazd autostradą, sposobu wnoszenia sprzeciwu oraz sposób i terminu rozpatrzenia wniesionego sprzeciwu przez Szefa KAS w sposób jednoznaczny dla wszystkich uczestników.

"Zaproponowane w projekcie rozporządzenia rozwiązania mają na celu zapewnienie jasnej i jednoznacznej ścieżki postępowania w przypadku wystąpienia o zwrot przez wnoszącego opłatę za przejazd, jednocześnie zapewniają przejrzystość działań podejmowanych przez pobierającego opłatę za przejazd autostradą w zakresie zwrotu środków" - podano.

Według resortu finansów, dodatkowo oczekiwanym efektem wprowadzanych zmian będzie poprawa dostępności systemu dla użytkowników w kontekście łatwości korzystania oraz innowacyjności stosowanych rozwiązań, jak również większa dostępność form zwrotu środków oraz możliwości wystąpienia o zwrot.

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ drag/

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!