Partnerzy portalu

MFiPR: ponad 130 mln zł dla powiatu garwolińskiego

  • PAP
  • Opublikowano: 2 listopada 2021 - 16:35
Ponad 130 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład otrzyma powiat garwoliński - poinformowało we wtorek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Napisano, że we wtorek wiceminister funduszy i polityki Waldemar Buda rozmawiał z samorządowcami m.in. o wsparciu regionu z polityki spójności na lata 2021-27, Krajowego Planu Odbudowy oraz Polskiego Ładu.

"W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład powiat garwoliński otrzymał dotację w wysokości ponad 130 milionów zł. Najwięcej zyska samorząd powiatowy, którego konto zasili ponad 17 mln zł na przebudowę infrastruktury drogowo-mostowej" - powiedział cytowany w informacji wiceminister.

Napisano, że w powiecie garwolińskim planowane jest także finansowanie projektów w zakresie modernizacji sieci dróg na terenach zabudowy mieszkaniowej i inwestycyjnej, rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej, rozwój infrastruktury sportowej w gminie oraz budowa oczyszczalni ścieków Gminy Żelechów i budynku biblioteki z muzeum regionalny w miejscowości Górzno. Dodano, że z dofinansowania do zgłoszonych inwestycji skorzystają wszystkie gminy powiatu.

Operatorem Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji samorządów. Program pomoże odbudować gospodarkę dotkniętą gospodarczymi skutkami pandemii Covid-19, pobudzi inwestycje we wszystkich regionach Polski. Samorządy w całym kraju dostaną nawet do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania kosztów ponoszonych na inwestycje.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!