Partnerzy portalu

MFiPR: rozwój społeczny i jakość życia tematem spotkania w ramach Koncepcji Rozwoju Kraju 2050

  • PAP
  • 19 października 2021 - 16:43
Rozwojowi społecznemu i jakości życia będzie poświęcone ostatnie cykliczne spotkanie ekspertów i wysłuchanie publiczne w ramach prac nad Koncepcją Rozwoju Kraju 2050 - poinformowało w środę Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Pierwszym etapem prac nad Koncepcją Rozwoju Kraju 2050 są tzw. wysłuchania publiczne i debaty eksperckie, które resort funduszy i polityki regionalnej organizuje od 17 września.

Jak przekazało w środowym komunikacie MFiPR, środowa debata i wysłuchanie publiczne KRK 2050 będą poświęcone kwestiom rozwoju społecznego i obywatelskiego oraz jakości życia. "KRK 2050 to dokument wizyjny, który będzie miał znaczący wpływ na kierunki rozwoju Polski. Tworzenie takiej koncepcji to ogromna odpowiedzialność, a sam proces jest czasochłonny i skomplikowany" - stwierdził cytowany w komunikacie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda i zachęcił do "zaangażowania się w proces tworzenia wizji naszej przyszłości".

W ramach prac nad KRK 2050 odbyły się cztery spotkania dotyczące kluczowych dla przyszłości kraju tematów: "Świat, Europa i Polska", "Transformacja gospodarki", "Środowisko i zielona transformacja" oraz "Nowe technologie". W środę o 10.00 odbędzie się ostatnie z cyklu spotkanie pt. "Społeczeństwo i jakość życia" - transmisja online na https://www.youtube.com/watch?v=0m_Nc_5sWNI.

Jak przypomniał resort, dokument KRK 2050 ma m.in.: identyfikować kluczowe światowe i krajowe trendy kształtujące przyszłość w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej i przestrzennej; wskazywać najważniejsze wyzwania rozwojowe, z jakimi już mierzy i mierzyć się będzie Polska; formułować możliwe scenariusze rozwojowe.

Według resortu, który pracuje dokumentem, KRK 2050 ma odzwierciedlać aktualną wiedzę ekspercką i oczekiwania mieszkańców Polski związane z przyszłością kraju, zwłaszcza młodego pokolenia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!