Partnerzy portalu

Mieszkańcy Wrocławia wybrali projekty do realizacji z budżetu obywatelskiego

12 z 20 wybranych do realizacji projektów tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego to przedsięwzięcia związane z zielenią i rekreacją. Łącznie na projekty ponad osiedlowe i osiedlowe przeznaczono w tym roku 25 mln zł.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wrocławski magistrat poinformował, że mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zgłosili do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego blisko 400 projektów. Ostatecznie wrocławianie wybierali spośród 173 zadań, zakwalifikowanych przez Wydział Partycypacji Społecznej. O kształcie tegorocznego budżetu obywatelskiego zdecydowało 90 tys. wrocławian.

- Duża frekwencja bardzo cieszy, zwłaszcza, że w tym roku mamy zauważalne wzrosty w dwóch kategoriach głosujących: dzieci i seniorzy. Tu duże podziękowania dla odpowiadających za promocję Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki WBO, przez 9 ostatnich lat, zrealizowaliśmy już ponad 400 projektów - powiedział Sebastian Wolszczak, zastępca dyrektora Wydziału Partycypacji Społecznej UMW.

Największą popularnością wśród mieszkańców cieszyły się projekty zielone - aż 12 z 20 wybranych do realizacji inwestycji to zadania z kategorii zieleń i rekreacja. Wśród zwycięzców znalazły się także trzy place zabaw, dwa projekty pieszo-rowerowe oraz po jednym projekcie z kategorii: drogowe, rewitalizacja i inne.

Czytaj też: Mieszkania maleją, patodeweloperka kwitnie

Na realizację zwycięskich inwestycji przeznaczono 25 mln zł, z tego 9 mln na projekty osiedlowe i 16 mln na ponad osiedlowe. Maksymalna wartość projektu osiedlowego wynosi 750 tys. zł, a ponad osiedlowego - który może dotyczyć wyłącznie realizacji terenów zielonych, obiektów lub terenów rekreacyjnych i sportowych oraz zrównoważonej mobilności - 2 mln zł.

W kategorii projektów osiedlowych największe poparcie uzyskał Park Maślicki - etap II, który zdobył ponad 3400 głosów. Z kolei najlepiej ocenionym przedsięwzięciem ponad osieldowym - ponad 6300 głosów - okazał się projekt pod nazwą "Zieleń to życie, ruch to zdrowie" obejmujący inwestycje w parki, rekreację i zieleń na osiedlach: Gajowice, Maślice, Ołbin i Zakrzów.

Pełna lista zwycięskich projektów znajduje się na stronie magistratu.

Od przyszłego roku miasto zamierza zwiększyć kwotę przeznaczoną na WBO z 25 mln do 30 mln zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!