Partnerzy portalu

Miliardy popłyną do samorządów. Dziś poznamy "szczęśliwców"

Dziś premier Mateusz Morawiecki poinformuje, jakie lokalne inwestycje mogą w najbliższym czasie dostać łącznie 20 mld zł z rządowego Funduszu Polski Ład. To pierwsza część rządowej pomocy dla samorządów.

"Celem rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych jest dofinansowanie projektów inwestycyjnych zaplanowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Wnioski o wsparcie przyjmowano od lipca do połowy sierpnia. Każdy samorząd mógł złożyć trzy takie wnioski, w tym jeden bez ograniczenia wysokości oczekiwanej kwoty. Na lokalne inwestycje rząd ma przeznaczyć w ciągu kilku lat 100 mld zł" - przypomina "Super Ekspress".

Gazeta podaje, że w poniedziałek premier Morawiecki ogłosi, które wnioski mogą liczyć na realizację w pierwszej kolejności, a na pierwszą fazę jest przeznaczonych 20 mld zł.

"W poniedziałek pan premier ogłosi to rozstrzygnięcie, (…) cały szereg inwestycji dotyczy z jednej strony dróg, ale z drugiej strony zwiększania szans komunikacyjnych" - mówił dziennikarzom cytowany przez gazetę Piotr Müller.

Rzecznik rządu dodał, że w pierwszej fazie znajdą się też inwestycje wodno-kanalizacyjne czy dotyczące termomodernizacji.

"Nasz rząd konsekwentnie będzie realizował zasadę zrównoważonego rozwoju. Ona polega na tym, że więcej środków finansowych niż w latach poprzednich będzie trafiało do mniejszych miast i miejscowości" - powiedział Müller.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!