Partnerzy portalu

Minister sportu: chcemy wybudować hale przy każdej szkole w Polsce

W ramach Programu Olimpia chcemy wybudować hale sportowe przy każdej szkole w Polsce. Zachęcamy samorządowców do korzystania z programu i aplikowanie po środki – powiedział w sobotę minister sportu Kamil Bortniczuk. Dodał, że na realizację programu zabezpieczono 2 mld zł.
 • 1 czerwca ruszył kolejny nabór wniosków w ramach Programu Olimpia.
 • - Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu wsparcia budowy infrastruktury sportowej w historii Polski - powiedział minister sportu Kamil Bortniczuk.
 • - W ramach programu Olimpia dysponujemy kwotą 2 mld - dodał.

Już ponad 700 mln zł trafia do polskich gmin, powstanie 360 hal sportowych

W sobotę minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk uczestniczył w uroczystym otwarciu przebudowanego kompleksu sportowego w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie). "Dzięki wsparciu ministerstwa sportu oraz dobrej współpracy pomiędzy rządem i samorządem powstał piękny kompleks sportowy, który będzie służyć mieszkańcom miasta, a w szczególności najmłodszym. Sport nadaje kompetencje społeczne, które przydają się w przyszłości na każdym polu aktywności, dlatego cieszę się, że ministerstwo mogło wesprzeć tę inwestycję" - mówił Bortniczuk.

Zwracając się do samorządowców, przypomniał, że 1 czerwca ruszył kolejny nabór wniosków w ramach Programu Olimpia. "Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu wsparcia budowy infrastruktury sportowej w historii Polski. W ramach programu Olimpia dysponujemy kwotą 2 mld. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, aby wszystkie szkoły w Polsce posiadały, pełnowymiarową funkcjonalną salę gimnastyczną. W ramach tych 2 mld zł rozstrzygnęliśmy już pierwszy nabór wniosków. Już ponad 700 mln zł trafia do polskich gmin, powstanie 360 hal sportowych" - zaznaczył.

"Zachęcam samorządowców, aby aplikować o środku z drugiego naboru" - dodał minister.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 czerwca 2023 r. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z
realizacją zadania.

Modernizacja kompleksu sportowego w Busku-Zdroju trwała od 2018 roku

Modernizacja kompleksu sportowego w Busku-Zdroju trwała od 2018 roku. Jak poinformował burmistrz miasta Waldemar Sikora, dzięki kompleksowej przebudowie, powstały dwa korty tenisowe, a na boisku treningowym wybudowane zostały trybuny oraz oświetlenie. Ponadto przebudowano cztery mniejsze boiska do gry m.in. w koszykówkę i siatkówkę, plac do jazdy na rolkach oraz kort do squasha. Zamontowano także oświetlenie głównej płyty stadionu.

"Wybudowaliśmy także nowe zaplecze sportowe - dwupoziomowy budynek z szatniami, salami odnowy biologicznej oraz pomieszczenia administracyjnymi, salą konferencyjną oraz pomieszczenia dla spikerów, komentatorów. Ponadto powstały toalety wewnętrzne i zewnętrzne dla kibiców" - zaznaczył burmistrz.

Modernizacja kompleksu sportowego kosztowała ponad 18 mln zł, z czego 4,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki. Poseł Michał Cieślak zwracał uwagę, w trakcie obecnej kadencji parlamentarnej do samorządów z Ponidzia trafiło ponad 600 mln zł z programów rządowych. Natomiast do samego Buska, ponad 64 mln zł.

W związku z otwarciem nowego stadionu zorganizowano charytatywny mecz na rzecz Hospicjum im. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Zmierzyli się w nim świętokrzyscy samorządowcy z parlamentarzystami.

KOMENTARZE5

 • Dobry przykład 2023-06-05 16:30:30
  Do żałośni: tak jak to zrobiły poprzednie rządy likwidując gabinety dentystyczne w szkołach.
 • żałośni 2023-06-05 16:08:39
  tyko po jednej???/proponuje po 4 w każdej pipidowie...a jak...co jeszcze nieudaczniki wymyślą przed wyborami???a moze byście załatwili dostep dzieci do dentystow w ramch NFZ???bo niedlugo wszyscy beda bez zębow....
 • Odpowiedź 2023-06-05 07:21:24
  Do DEKA: ci co teraz uczą i ich dzieci. Wuefistów akurat nie brakuje.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!