Partnerzy portalu

Morawiecki: około 150 mld zł trafi na bezpośrednie wsparcie rolników

  • PAP
  • 12 czerwca 2021 - 12:48
Około 150 mld zł trafi na bezpośrednie wsparcie rolników, wyrównanie dopłat z hektara do średniej unijnej, ale także na rozwój polskiej wsi - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki, otwierając debatę "Polski Ład. Od pola do stołu" w Balicach.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Morawiecki podczas przemówienia poprzedzającego debatę na temat Polskiego Ładu dla rolnictwa powiedział, że w nowej perspektywie finansowej do polskich rolników trafi ponad 34 mld euro.

"To około 150 mld zł, które pójdą na bezpośrednie wsparcie rolników, wyrównanie dopłat z hektara do średniej unijnej, ale także na rozwój polskiej wsi" - mówił premier, wskazując takie projekty jak m.in. program małej retencji i meliorację, które mają pomóc rolnikom zabezpieczyć się przed przyszłymi klęskami suszy. Według Morawieckiego środki będą mogły być wykorzystywane również na "rozwój parku maszynowego i infrastruktury na wsi".

Wcześniej podczas wizyty w Małopolsce Morawiecki powiedział, że w Polskim Ładzie przygotowano 20 ważnych programów dla rolników.

Jak mówił szef rządu, jednym z nich jest podniesienie dopłaty do paliwa rolniczego. "Wcześniej z 83 zł na 100 zł. A teraz ze 100 zł podnosimy wkrótce na 110 zł". Kolejne programy dotyczą m.in. dbania o gospodarstwa rolne, szczególnie małe, oraz kodeksu rolnego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!