Partnerzy portalu

MRiRW: Kaczmarczyk nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi

  • PAP
  • Opublikowano: 10 listopada 2021 - 16:31
Norbert Jakub Kaczmarczyk został nowym wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi - poinformował w środę resort. Kaczmarczyk jest rolnikiem, zasiada w komisjach sejmowych.

Jak przekazało MRiRW, w środę wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk "wręczył Norbertowi Jakubowi Kaczmarczykowi akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych".

Norbert Jakub Kaczmarczyk zasiada w sejmowych komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Edukacji, Nauki i Młodzieży. Jest rolnikiem, współprowadzi 300-hektarowe gospodarstwo rolne - podano.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu tarnowskim na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz'15. W wyborach w 2019 r. kandydował do Sejmu już z listy PiS. Jest członkiem klubu parlamentarnego PiS.

Kaczmarczyk ukończył Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych, Politologia - Komunikacja Społeczna - uzyskując tytuł magistra (2013). Ukończył również Policealne Studium Rolnicze w Zespole Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych. Pracował jako reporter TVP Kraków. W 2014 roku został wybrany Radnym Rady Miejskiej w Proszowicach, a w 2015 roku Radnym Małopolskiej Izby Rolniczej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!